Zastosowanie RFID

SYSTEMY DO ŚLEDZENIA

 

Umożliwiają rejestrację i śledzenie procesu produkcji na każdym etapie.

Traceability, to nic innego jak bieżące śledzenie i automatyczna identyfikacja wyrobów na każdym etapie łańcucha dostaw, dzięki temu zwiększa się efektywność, pewność obrotu przy jednoczesnej automatyzacji.

 

Zastosowanie RFID w produkcji pozwala na ewidencję produktów, zapis  poszczególnych procesów, lokalizacji oraz dat. Umożliwia powiązanie danych o rodzaju zastosowanego  materiału bądź surowca, pochodzeniu, oraz krytycznych okresach np przeglądów, lub wymiany. Dane zbierane podczas monitorowania produkcji mogą być automatycznie przesyłane do oprogramowania ERP, MES, SAP co ułatwia raportowanie.

 

Dowolne nośniki mogą być oznaczone znacznikami RFID z zaprogramowanym numerem identyfikacyjnym, w kluczowych etapach produkcji czytniki RFID przypisują określone dane,odczytują ostatnia lokalizację i rejestrują w bazie zmiany dzięki czemu łatwo namierzyć dany element. Rodzaj wybranego tag-a RFID ma również ogromne znaczenie.

 

 

System ewidencji produkcji składa się z odpowiednio dobranego: szerokiego spektrum znaczników RFID w postaci chipów, etykiet samoprzylepnych, tagów IP68, tagów z porcelany, kompozytów, szklanych oraz odpowiedniego systemu zestawu ANTEN, WZMACNIACZY, TERMINALI RFID niezbędnych do powiązania identyfikowanych nośników z odpowiednimi informacjami przetworzonymi .

 

Odpowiednio umiejscowione umożliwiają rejestrację produktu na określonym etapie, bramy RFID rejestrują ruch między wydziałami, magazynami lub stanowiskami pracy. Z kolei terminale magazynowe oraz odpowiednio powiązany system anten odnajdują produkt w każdym miejscu, zakładu ale również poinformują o opuszczeniu strefy zakładu.

 

Warto zastanowić się nad wdrożeniem systemu ewidencji produkcji, mamy większą kontrolę nad całym procesem unikamy błędów dzięki czemu inwestycja szybko się zwróci i będzie przynosić same korzyści bez konieczności zatrudnienia dodatkowych pracowników.

 

 

 

 

ZARZĄDZANIE ŚRODKAMI TRWAŁYMI

 

Efektywne zarządzanie środkami trwałymi w przedsiębiorstwie jest niezwykle ważne, odpowiednie znakowanie majątku ma duże znaczenie przy ewidencji środków. Bardzo ważna jest wiedza o stanie  urządzeń i maszyn dlatego dobrze dobrany tag pomoże trwale i bezpiecznie ewidencjonować  majątek w celu precyzyjnej identyfikacji. Nie chodzi tu tylko o inwentaryzację, ale również o ewidencje i rejestracje różnych sytuacji np. awarii, napraw, kontroli. Tagi umieszczone na środkach trwałych i wyposażeniu ułatwiają proces ewidencji majątku przedsiębiorstwa.

 

Dobrze oznakowane środki trwałe w połączeniu z czytnikiem RFID z automatyzują inwentaryzację oszczędzając znacznie  czas i zmniejszając koszty oraz zminimalizują błędy. Ważny jest  odpowiedni dobór tagów, indywidualnie dobrany chip jest niezawodny i można go odczytać z różnych odległości. Dzięki znacznikom możemy śledzić całą drogę produktu, od przyjęcia na magazyn po wydanie. W sklepach tag pełni również funkcję  systemu zabezpieczającego towar przed kradzieżą.

 

 

 

 

INWENTARYZACJE

 

Technika RFID ma zastosowanie  do ewidencji i inwentaryzacji majątku przedsiębiorstwa w trudnych warunkach. Cały proces ewidencji i inwentaryzacji jest maksymalnie zautomatyzowany dzięki czemu można znacznie zminimalizować ryzyko błędów spowodowane czynnikiem ludzkim.

 

Głównymi zaletami techniki RFID jest oszczędność finansowa oraz oszczędność czasu pracowników ponieważ system przejmuje czynności które wymagają dużego zaangażowania personelu. System umożliwia przeprowadzenie inwentaryzacji w sposób szybki bez angażowania dużej ilości pracowników co wpływa na zmniejszenie kosztów w firmie.

 

 

 

 

 

 

 

 

AUTOMATYKA W LOGISTYCE I PRODUKCJI

 

Stosowanie tagów RFID w produkcji przekłada się na zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów. W przeciwieństwie do standardowych kodów kreskowych znaczniki RFID są odporne na surowe warunki panujące w procesie produkcji. Otarcia, zabrudzenia i inne uszkodzenia mechaniczne sprawiają że zwykły kod nie nadaje się do odczytu, przy czym tagi RFID pozostają sprawne i dodatkowo dają możliwość odczytu wielu oznaczeń jednocześnie.

 

Technologia pozwala na automatyczne i bezdotykowe programowanie i odczytywanie nośników, które mocuje się do produktów albo opakowań, dzięki czemu idealnie nadaje się do znakowania części w branży automotive, medycznej i przemysłowej jak i przy produkcji obuwia, odzieży a nawet mebli.

 

Automatyzacja logistyki wewnątrz i zewnątrz zakładowa ułatwi śledzenie przedmiotów, zaoszczędzi czas i zabezpieczy dostawy. RFID jest idealnym sposobem inwentaryzacji  surowców, półproduktów lub części zamiennych .

 

Zastosowanie RFID w automatyzacji produkcji eliminuje braki i błędy, ponieważ pozwala na sprawniejszą identyfikację produktów, detali i paczek. Skutecznie zmniejsza czas wszelkich operacji, tym samym podnosi efektywność produkcji. Możliwość identyfikacji produktów z dokładnością do pojedynczych detali to niebywały atut podczas weryfikacji produkcji, monitorowania całego łańcucha dostaw oraz usprawnienia logistyki poprzez wspomaganie magazynowania i spedycji.

 

 

 

 

zastowanie rfid w  ZARZĄDZANIU RTI

(ZWROTNe OPAKOWAnia TRANSPORTOWe)

 

Nośniki RTI to pojemniki stosowane w łańcuchu dostaw i produkcji

 

 - Pojemniki sztaplowane

 - Pojemniki KLT w Automotive

 - Koszopalety

 - Skrzyniopalety

 - Pojemniki na płyny IBC

 - Palety zwrotne

 - Pojemniki na odpady

 - Systemy pojemników typu Eurobox

 - Systemy pojemników do sterylizacji

 

Wdrażamy  RFID  w funkcjonujących  i projektowanych systemach RTI . Bazując na wieloletnim doświadczeniu naszych specjalistów dobierzemy odpowiednie rozwiązanie i system instalacji, w powiązaniu z oczekiwanym zasięgiem odczytu, wytrzymałością na temperatury, szybkością odczytu, czasem eksploatacji, pojemnością, rodzaj materiału RTI, oraz sposobem montażu.

 

Tylko odpowiednio dobrany tag RFID zagwarantuje, długotrwałe bezproblemowe działanie systemu identyfikacji RTI.

 

Jednym z najgorszych doradców, w wypadku doboru tagów - jest ich koszt. O ile Czytniki RFID sa produkowane przez renomowane firmy, o tyle rynek jest pełen niskiej jakości tagów RFID. W efekcie nasza inwestycja będzie miała bardzo utrudniony start, lub wykaże ograniczony efekt w rezultacie ginących tagów RFID na jednostkach RTI z powodu ich żywotności lub jakości.

 

Doradzamy zawsze odpowiednie rozwiązania do oczekiwań oraz procesu po wywiadzie z klientem.

Niezbędnym elementem jest często konieczność pilotażowego wdrożenia, ale ten koszt warto traktować jako inwestycję w podjęcie właściwej decyzji.

 

Zastosowanie RFID w RTI  pozwala śledzić wysyłkę  i odbiór  RTI, datę i czas , z ID kontrahenta, lub ID kierowcy ewentualnie numer rejestracyjny naczepy, oraz kontrolować okres przebywania w danej lokalizacji lub poza nią.  Takie informacje mogą być podstawą do usprawnienia procesów technologicznych, ograniczenia strat, oszczędności czasu.

Znakowanie opakowań tagami RFID dodatkowo zabezpiecza je przed kradzieżą i wspomaga system plombowania.

 

Dzięki aktualnym stanom magazynowym wiadomo dokładnie, ile i jakie pojemniki są dostępne, a inwentaryzacja opakowań zwrotnych może być rozszerzona o inwentaryzację produktów znajdujacych się w RTI, przy zastosowaniu zaawansowanego systemu wag i systemu bramek rfid.

 

 

 

 

 

 

SECURITY EXPERT SP. Z O.O | UL. WINOGRADY 118 | 61-626 POZNAŃ

tel. +48 61 679 13 28

tel. +48 71 393 26 12

 

Zabezpieczenia logistyczne – securityexpert.pl

Plomby zabezpieczające, koperty bezpieczne – sklep online – securityexpert24.com

Pojemniki magazynowe - boxexpert.pl

Wynajem pojemników - rentboxexpert.com

Etykiety wstrząsowe - crashlabel.com

Zarządzanie gotówką - cashexpert24.pl

SECURITY EXPERT SP. Z O.O

UL. WINOGRADY 118 | 61-626 POZNAŃ

tel. +48 61 679 13 28

tel. +48 71 393 26 12